José Maas
Staatvandienst staat voor een persoonlijke, regionale aanpak. Naast onze regionale focus hebben wij nóg een focus: resultaat. Een voorbeeld uit de praktijk. Het verhaal van José Maas, consultant voor Staatvandienst in Harderwijk.
In 2016 begeleidde José cliënt Ravi, een 60 jarige man die na ruim 20 jaar werken door een reorganisatie bij een kalkzandsteenproducent in de WW terecht was gekomen. Ravi komt van oorsprong uit Sri Lanka. Hij had Nederlands geleerd, maar sprak het niet vloeiend. Het vele zware fysieke werk van de afgelopen jaren had veel van zijn lichaam gevergd. Hij had veel fysieke klachten en belandde in de Ziektewet. Via UWV kwam Ravi bij Staatvandienst terecht. Zijn leeftijd, de fysieke beperkingen en de taalachterstand waren de uitdagingen voor José Maas. Maar zij zag kansen. Ravi was zeer gemotiveerd, vriendelijk en had een opgewekt karakter. Hij wilde aan de slag, thuiszitten was niets voor hem.
Aan de slag
José zag mogelijkheden voor Ravi in een Werkervaringsplek (WEP). Dit is een tijdelijke arbeidsplaats met als doel werkervaring en werkritme op te doen met behoud van uitkering. Via José haar uitgebreide netwerk in Harderwijk en omgeving kende zij de HR medewerker van Maars Living Walls, een productiebedrijf in Harderwijk. Dit bedrijf paste bij Ravi. Op de dag dat José en Ravi het gesprek bij Maars Living Walls hadden, meldde een externe medewerker bij Maars zich net ziek. Ravi kon direct aan de slag op de veegmachine om de productiehal schoon te houden. José was op de juiste tijd op de juiste plaats.
Als een vis in het water
Ravi was helemaal in zijn element in dit bedrijf. Door zijn sociale netwerk in Harderwijk kende hij al verschillende collega’s. Om eerst te kunnen ervaren hoe het is startte hij voor 2 dagdelen in de week. Dat werd al snel uitgebreid naar meerdere ochtenden in de week.
Doordat José de HR medewerker nog tipte dat Ravi ook in het bezit was van een heftruckdiploma had Ravi nog meer perspectief binnen Maars Living Walls!
Missie geslaagd!
Na enige tijd sprak José de arbeidsdeskundige van UWV over eventuele mogelijkheden op de arbeidsmarkt voor Ravi. José stelde de arbeidsdeskundige voor om samen met Ravi langs te komen voor een gesprek en dan zijn mogelijkheden te bespreken. Het resultaat: Maars Living Walls heeft Ravi in januari een passende betaalde functie voor 3 ochtenden aangeboden. Goed nieuws voor Ravi. Hij voelt dat hij weer meetelt en heeft een stukje financiële zekerheid tot zijn AOW. En Maars Living Walls draagt door zijn sociale betrokkenheid een steentje bij aan een betere samenleving. UWV biedt verschillende regelingen die banen voor mensen die (deels) arbeidsongeschikt zijn toegankelijker maken.